Strona prezentuje przygotowaną przez Forum Dialogu wystawę towarzyszącą otwarciu Polin -Muzeum Historii Żydów Polskich. Wystawa poświęcona jest przemianom, jakie w ciągu ostatnich 25 lat dokonały się na polu dialogu polsko-żydowskiego. Pokazuje ogrom inicjatyw powstałych w całej Polsce. Opowiada o dorobku młodzieży uczestniczącej w programach edukacyjnych, które otwierają oczy na to, co zapomniane. Ukazuje historie Liderów Dialogu, którzy zajmują się ochroną dziedzictwa żydowskiego w małych miejscowościach. Porusza też temat spotkań Żydów z Diaspory, którzy odwiedzają Polskę i konfrontują swoje wyobrażenia na jej temat z rzeczywistością. Wystawę "25 lat w Dialogu" oglądać można przez miesiąc, od 24 października 2014, przy Alei Ireny Sendlerowej w Warszawie.
Autorzy zdjęć: E. Bartosik, A. Ceglarek, A. Gąsecki, P.Green, J. Jabłońska, K. Klauzińska, K. Kochanowska, W. Kryński, N. Listkowski, M. Maślak, I. Meyza, M. Mitzner, P.Mazur, K. Niewczas, M. Nowicka, D.Parol, K. Pietrzak, A. Piłat, W. Radwański, W. Romanik, B. Sieradz, M. Suchan, D. Wagner, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Forum Dialogu, Brama Cukermana, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Ośrodek Edukacyjno‑Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”, POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich
Serdeczne podziękowania dla POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich za pomoc w przygotowaniu wystawy.
Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.